readingmalopolska.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu, pracy oraz o rozwoju osobistym.

BiznesPraca

Ranking hostingów pomoże w znalezieniu najlepszej oferty

Ranking hostingów pomoże w znalezieniu najlepszej oferty

Każda strona internetowa potrzebuje dobrego hostingu, obecnie w internecie działa wiele firm hostingowych, więc można liczyć na zróżnicowaną i bogatą ofertę. W jej skład wchodzą najczęściej powierzchnia dyskowa, transfer, usługi serwerowe. Niezwykle pomocny będzie ranking hostingów, który skupia najlepsze oferty. Można poznać zarówno plusy, jak i minusy poszczególnych hostingów, co ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji. Przy jego tworzeniu brane są pod uwagę przede wszystkim darmowy certyfikat SSL, wsparcie dla protokołu http, darmowe kopie zapasowe, obsługa najnowszych wersji PHP, uczciwość w stosunku do klientów, udostępniane zasoby i wiele więcej.

Jak wybrać odpowiedni hosting?

Wyróżnia się wiele rodzajów hostingów. Mogą być one wirtualne, VPS, dedykowane. Najczęściej wybór pada na hostingi współdzielone. Można liczyć na powierzchnię dyskową, pocztę, bazę danych, zaparkowanie domen. Dużą zaletą będzie atrakcyjna cena, szczególnie jeśli wykupi się serwer na cały rok z góry. Jeżeli komuś zależy na przydzieleniu unikalnego i indywidualnego adresu IP, to należy wybrać serwer dedykowany. Podczas przeglądania ofert hostingowych zawsze powinno się mieć na uwadze pojemność i transfer. Najlepsza będzie opcja z transferem nielimitowanym, co daje ogromne możliwości. Oczywiście zawsze należy dobrać pojemności transfer do swoich indywidualnych potrzeb. Niektórym wystarczy kilka GB, a inni potrzebują ich aż kilkuset. Bardzo ważne w przypadku każdego hostingu są kopie zapasowe. Trzeba liczyć się z mniejszym lub większym ryzykiem ataku hakerskiego, dlatego lepiej się odpowiednio zabezpieczyć na wszelki wypadek. Nikt nie chce przecież utracić na zawsze swoich wszystkich plików. Najlepiej sprawdza się opcja automatycznego zapisywania kopii zapasowych. Na uwadze należy mieć także okres ich przechowywania.

Co brać pod uwagę przy wyborze hostingu?

Bardzo ważną kwestią w przypadku hostingu jest certyfikat SSL, obecnie stanowi on wręcz wymóg. Zapewnia bezpieczeństwo danych, szyfruje je, dzięki czemu osoby trzecie nie mają wglądu w dane wrażliwe. Istotne będzie to, aby oferta dotyczyła darmowego certyfikatu SSL. Kolejną kwestią będą limity bezpieczeństwa hostingu. Należy upewnić się, że nie ma żadnych ukrytych limitów. Bardzo ważna jest oczywiście szybkość działania strony. Każdy chce, aby ładowała się ona błyskawicznie. Hosting musi być niezawodny, aby strona internetowa była cały czas dostępna, czyli 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każda awaria serwera wpływa negatywnie na zachowanie użytkowników. Przekłada się na utratę zaufania. Kluczową kwestią będzie gwarancja sprawnego supportu, nie może być problemu z otrzymaniem szybkiej odpowiedzi zwrotnej, gdy pojawią się jakieś problemy w postaci awarii lub przerw konserwacyjnych. Najgorszy jest brak informacji, czyli milczenie drugiej strony. Potęguje to tylko stres. Podczas przeglądania ofert hostingowych należy mieć na uwadze opinie użytkowników, średnią ocenę ze wszystkich przeprowadzonych testów. Cena również ma znaczenie, musi być adekwatna do jakości oferowanych usług.

Liderzy Rynku

Udostępnij