readingmalopolska.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu, pracy oraz o rozwoju osobistym.

Lifestyle

Pożyczka odnawialna – dla kogo?

Pożyczka odnawialna – dla kogo?

Problemy finansowe to temat, o którym mówi się wiele i z pewnością w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o tym, co dzieje się z inflacją. Niemniej jednak jakoś trzeba sobie radzić. Po prostu musimy działać w takich warunkach, jakie są.

Wzięcie pożyczki

Jedną z możliwości jest zdecydowanie się na pożyczkę. Oczywiście zawsze należy też mieć świadomość tego, że nie każda osoba może ubiegać się o wsparcie. Warto też zastanowić się nad tym, jaka opcja jest najlepsza. Często pewnie słyszy się o pożyczkach i kredytach, ale rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Świetnym tego przykładem jest pożyczka odnawialna.

O co chodzi?

W przypadku pożyczki odnawialnej sprawa jest prosta – pożyczkobiorca otrzymuje konkretną sumę pieniędzy i dzieje się to w określonym czasie. Oczywiście nie chodzi o jedną transzę.

Wiele osób może teraz powiedzieć, że pożyczka odnawialna to po prostu pożyczka ratalna, ale myślenie w ten sposób nie jest właściwe. Krótko mówiąc, nie musimy wydawać wszystkich pieniędzy. Co więcej, zostawienie części pieniędzy może mieć wpływ na to, jak wyglądać będzie spłata (szczegóły zależą od konkretnego pożyczkobiorcy). Wielokrotnie jest tak, że odsetki naliczane są od sumy, która została przez klienta użyta.

Dla kogo?

Pożyczka odnawialna wydaje się świetną opcją dla wszystkich tych, którzy mają stosunkowo niewielkie braki w budżecie. Poza tym zdarzają się różne sytuacje. Jeżeli ktoś myśli o pożyczce/kredycie, to nie znaczy, że od razu potrzebna jest wielka suma. Wiele zależy od zaistniałych okoliczności.

Obustronna weryfikacja

Pamiętajmy też o tym, że ubieganie się o pożyczkę (odnawialną czy inną) to zawsze konieczność przejścia przez procedury weryfikacyjne. Banki i instytucje pozabankowe robią wiele, aby pożyczać wyłącznie tym, którzy są „gwarancją” bezproblemowej spłaty. Sprawa jest prosta – jeżeli ktoś w przeszłości miał kłopoty ze spłatą zobowiązania, interesująca kwota niekoniecznie może zostać wypłacona. Warto również wiedzieć, że można wyróżnić trzy sytuacje – wypłata interesującej sumy, otrzymanie mniejszych pieniędzy, jak i odmowa udzielenia pożyczki.

Ewentualna odmowa może wydawać się poważnym problemem, ale niekoniecznie tak jest. To znaczy, zawsze trzeba mieć na uwadze, że każda firma ma swoje zasady. Tym samym odmowa w jednej firmie nie musi oznaczać odmowy w innej placówce. Poza tym dobrze byłoby też, abyśmy mogli mówić o weryfikacji obustronnej. Niezależnie od sytuacji pożyczkobiorcy od razu powinni myśleć o oddaniu pieniędzy. Nie można działać na zasadzie, że jakoś to będzie. Każdy dług trzeba kiedyś spłacić.

Udostępnij