readingmalopolska.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu, pracy oraz o rozwoju osobistym.

Lifestyle

Jakie umiejętności wpisać w CV, aby zrobić dobre wrażenie?

Jakie umiejętności wpisać w CV, aby zrobić dobre wrażenie?

Dobrze napisane CV to podstawa, jeśli chce się zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną. Trzeba czym się wyróżnić na tle konkurencji, która często jest ogromna. Wiele osób aplikuje na dane stanowisko, przez co trudno o zostanie wybranym. CV jest wizytówką każdego kandydata, dlatego musi być wykonane profesjonalnie. Oczywiście nie można umieszczać w nim nieprawidłowych informacji. Szybko zostaną one zweryfikowane, co zadziała na niekorzyść i można nawet zapomnieć o wymarzonym zatrudnieniu. Podczas tworzenia CV trzeba pamiętać o wpisaniu swoich umiejętności. Istotne będzie to, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Jakie umiejętności wpisać w CV?

Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby kierować się wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu, na które się odpowiada. Oczywiście niektóre umiejętności są uniwersalne i przydają się na każdym stanowisku pracy. Pracodawcom zależy na tym, aby pracownicy byli kompetentni. Znaczenie mają umiejętności zarówno miękkie, jak i twarde. Pojawia się wobec tego pytania, co konkretnie warto wpisać do swojego życiorysu zawodowego, aby zrobić jak najlepsze wrażenie i zwiększyć swoje szanse na odzew ze strony rekrutera lub bezpośrednio od pracodawcy. Można oczywiście stworzyć listę punktowaną CV i wymienić po kolei swoje umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od najważniejszych kompetencji. Dużym ułatwieniem będzie zamieszczenie umiejętności, które zostały wymienione w wymaganiach w ogłoszeniu zamieszczonym przez daną firmę. Mile widziane będzie oczywiście bycie osobą elastyczną, odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną, szybko się uczącą, komunikatywną, łatwo nawiązującą kontakty, zaangażowaną, pomysłową. Znaczenie ma między innymi znajomość języków obcych, najlepiej, aby można było to potwierdzić jakimś dokumentem typu certyfikat. Cenione są zdolności manualne, obsługa programów biurowych typu Office. Dla pracodawców liczy się pracownik obsługujący specjalistyczne oprogramowanie, mający prawo jazdy kategorii B. Istotna będzie umiejętność pracy zarówno w grupie, jak i samodzielnie.

Co będzie mile widziane w życiorysie?

W życiorysie zawodowym warto wpisać wysoką kulturę osobistą, jest wręcz pożądana przez pracodawców. Znaczenie ma także wielozadaniowość, co z pewnością zostanie doceniony przez firmę. Istotne jest to, aby dopasować się do oczekiwań pracodawcy. Trzeba mu zaoferować to, czego on potrzebuje. Spełnienie kryteriów zaowocuje otrzymaniem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, co już bardzo zbliża do otrzymania wymarzonej posady. Jest wiele naturalnych predyspozycji, o których również warto pamiętać podczas pisania CV. Wymienić można zmotywowanie do pracy, cierpliwość, umiejętność słuchania innych i planowania, zdolność podejmowania decyzji, odpowiedzialność, asertywność. Jeśli ktoś chce wyróżnić się, to zamiast wypisywania umiejętności w punktach warto zrobić coś bardziej nieszablonowego. Rekruterzy doceniają kreatywność, więc można w ten sposób zwrócić na siebie ich uwagę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.