Tutaj jesteś

Jak się nie stresować? Poznaj sprawdzone sposoby

11 lipca 2022 Lifestyle jak się nie stresować


Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nie można go całkowicie wyeliminować, ale istnieje wiele sposobów na zredukowanie jego poziomu. Warto też od razu zaznaczyć, że stres jest potrzebny, może działać motywująco i uchronić przed niebezpieczeństwem. Problem pojawia się w przypadku chronicznego stresu, który sieje spustoszenie w organizmie, powoli odbiera zarówno dobre samopoczucie, jak i zdrowie. Najważniejsze będzie to, aby nauczyć się tego, jak radzić sobie ze stresem. Można zniwelować jego negatywne oddziaływanie na organizm. Jest wiele sposobów, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skutecznego.

Jak się nie stresować? Co pomoże?

Sposobem na zwalczanie stresu jest bycie aktywnym fizycznie. Podczas ruchu wzmaga się produkcja hormonów szczęścia i maleje poziom kortyzolu. Już nawet półgodzinny spacer jest w stanie mocno zredukować stres. Znajdzie się także coś dla osób bardziej leniwych. Darmowym remedium na stres będzie sen. Bardzo ważne jest wysypianie się. Tylko podczas snu organizm może się zregenerować. Istotne będzie kładzenie się spać o tej samej godzinie każdego dnia. Ułatwia to zasypianie. Trzeba zadbać oczywiście o jakość snu, bo jest ona nawet ważniejsza od liczby przespanych godzin. Dobrze zbilansowana dieta również ma ogromny wpływ na poziom stresu. Należy nawodnić organizm, aby produkował on mniej kortyzolu. Nie należy jeść w pośpiechu, lepiej unikać kawy energetyków i alkoholu. Dieta powinna być jak najmniej przetworzona, opierać się o naturalne składniki bez chemii. Bardzo pomaga również słuchanie relaksującej muzyki, dźwięków natury. Antystresowo działa również ciepła kąpiel, szczególnie przy świecach, z dodatkiem odprężających ziół typu lawenda i melisa. Można dodać soli Epsom z magnezem rozluźniającym mięśnie i olejki eteryczne. Jeszcze lepsze efekty uda się uzyskać za pomocą odstresowującego po masażu przy użyciu pięknie pachnącego olejku do ciała.

W jaki sposób zredukować poziom stresu w swoim życiu?

Osobom zestresowanym można polecić wizualizacje, jogę, relaksacje polegającą na naprzemiennym rozluźnianiu i napinaniu mięśni. Wielu bardzo pomaga pisanie o tym, co stresuje. Można przelać swoje frustracje na papier, po czym go wyrzucić do śmietnika lub spalić. Działa to bardzo oczyszczająco, uwalnia umysł od natłoku myśli. Stresująca dla organizmu jest ciągła ekspozycja na hałasy. Przebywanie w ciszy i odosobnieniu pozwala odzyskać homeostazę. Pomoże także uśmiechanie się, bo zmniejsza to napięcie i rozluźnia ciało. Istotne jest także zidentyfikowanie źródła problemu i wyeliminowanie przyczyny stresu. Przebywanie w bałaganie także jest czynnikiem stresogennych. Warto wobec tego uporządkować swoje otoczenie. Czystość w domu przekłada się także na czystość w umyśle. Istotne jest również to, aby zajmować się jedną rzeczą naraz. Będzie to bardziej produktywne niż wykonywanie kilku czynności jednocześnie, co zresztą mocno stresuje. Niezwykle kojąco działa także rozmowa z bliską osobą, przytulanie się.

Agencje mieszkaniowe w Warszawie

Redakcja readingmalopolska.pl

Nasi redaktorzy to zespół profesjonalistów z obszaru marketingu, biznesu oraz rozwoju osobistego, których celem jest dostarczanie najbardziej wartościowych i aktualnych informacji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są na czasie i refleksyjnie analizują aktualne trendy, wyzwania oraz możliwości w obszarach marketingu, biznesu i rozwoju osobistego. Jesteśmy tu, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do sukcesu i rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?