readingmalopolska.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu, pracy oraz o rozwoju osobistym.

Lifestyle

Import towarów z Chin popularnym pomysłem na biznes

Import towarów z Chin popularnym pomysłem na biznes

Zakupy online są bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach. Coraz więcej ludzi przekonuje się do takich zakupów, dzięki czemu rynek internetowy się powiększa. W taki sposób pojawia się również coraz więcej sprzedawców, którzy szukają sposobu na zarobek. Szukają technik, które pozwolą im na zdobycie wielu klientów, a idealnym rozwiązaniem okazuje się import towarów z Chin!

Import towarów z Chin – dlaczego jest tak korzystny?

Import towarów z Chin zachęca przede wszystkim swoją stosunkowo niską ceną. Produkty są wytwarzane hurtowo, a co za tym idzie ich cena znacząco maleje. Sam transport również odbywa się hurtowo, więc jego cena też nie jest bardzo wysoka. Wiele chińskich produktów ma naprawdę dobrą jakość, a sam rynek jest pełen metek z napisem „Made in China”. Dzięki stosunkowo niskim cenom sprzedawcy mogą nakładać korzystną dla nich marżę, jednocześnie nie tworząc zbyt wysokiej ceny dla klientów.

Sprzedaż produktów importowanych, na rynku polskim, również nie jest trudna. Można sprzedawać je detalicznie, za pomocą serwisów: Allegro, Amazon lub własnej strony internetowej.

Import towarów z Chin – jak zacząć?

Aby zacząć import towarów z Chin najlepiej jest mieć odłożoną pewną kwotę „na start” – 10-15 tysięcy powinno być wystarczające. Kluczowym aspektem jest rozsądna inwestycja, czyli inaczej mówiąc nieinwestowanie wszystkiego od razu.

Import najlepiej zacząć małymi kroczkami. Tworzenie własnego brandu nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nie ma pewności czy taki biznes się sprawdzi. Na początku najlepiej sprowadzić gotowy produkt przez np. Aliexpress i spróbować sprzedać go w Polsce. W taki sposób można wybadać popyt na rynku i dostosować odpowiednią podaż.

Ważne jest też, aby nie brać kredytów na taki biznes, albowiem nie ma pewności, że będzie się on prężnie rozwijał. W najgorszym wypadku może okazać się, że będzie brakowało środków na spłatę rat.

Co warto importować z Chin?

Opłacalność importu produktów z Chin zależy od wielu aspektów: wysokości cła, popytu na rynku polskim czy cenę produktu. Dużym zainteresowaniem cieszą się: zabawki, odzież i tekstylia, oświetlenie i artykuły wyposażenia wnętrz, elektronika, artykuły sportowe i rekreacyjne czy produkty beauty. Jednak to wcale nie znaczy, że nie można stworzyć biznesu, który wykracza poza te działy sprzedaży. W takim wypadku może być ciężej wybić się na rynku, jednak unikatowość sprzedawanych produktów może przynieść duże zyski.

Sprzedaż zarówno na rynku stacjonarnym, jak i internetowym wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak to właśnie to ryzyko może pozwolić na stworzenie dużego biznesu, który będzie przynosił ogromne zyski. Import z Chin jest ciekawym sposobem na generowanie przychodów, jednak tak jak z każdym biznesem, trzeba pamiętać o rozsądnym inwestowaniu, aby nie zostać z niczym. Trzeba dokładnie sprawdzać sprzedawców i stale obserwować sytuację na rynku, aby móc się dostosować do preferencji i potrzeb wszystkich potencjalnych klientów. Takie działania będą drogą do sukcesu dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć własne źródło dochodu.

Udostępnij