Tutaj jesteś

Dlaczego warto wynająć magazyn w Krakowie i jak zrobić to w efektywny sposób?

19 października 2023 Biznes magazyn w Krakowie

Kraków to drugie największe miasto w Polsce i znane centrum logistyczne. W stolicy Małopolski mieści się wiele przedsiębiorstw, które stawiają na efektywną komunikację i transport oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, oferowane przez magazyny do wynajęcia w Krakowie. Jakie jeszcze zalety może mieć ulokowanie bazy logistycznej w województwie małopolskim? Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego magazynu?

Zacznijmy od tego, że w największym mieście województwa małopolskiego nie brakuje przestrzeni magazynowej. Magazyny do wynajęcia w Krakowie mogą mieć dużą przestrzeń użytkową, a niektóre przedsiębiorstwa oferują ponad 150 tysięcy metrów kwadratowych wolnej powierzchni.

Zalety wynajmowania magazynów w Krakowie – co może skłonić do takiej decyzji?

Zacznijmy od komunikacji. Kraków to miasto dysponujące m.in. wyspecjalizowanym lotniskiem, siecią dróg europejskich, a także dostępem do rozbudowanych linii kolejowych typu cargo. Druga zaleta związana jest z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, którymi dysponują magazyny do wynajęcia w Krakowie.

Operatorzy obiektów przygotowali m.in. systemy załadunkowe i rozładunkowe (w tym wydajne rampy o liczbie dostosowanej do potrzeb użytkownika magazynu). Rozplanowali przestrzeń w taki sposób, aby magazynowanie i użytkowanie produktów czy narzędzi usługowych nie było skomplikowane.

Pamiętajmy, że Kraków jest bardzo dobrą lokalizacją dla firm planujących ekspansję na południową część Europy. Podkreślmy, że wiele magazynów (np. Panattoni, GLP czy Logicor) ma możliwość rozbudowy zgodnie z potrzebami użytkowników. Udostępnia też bardzo duże przestrzenie lub mniejsze powierzchnie magazynowe np. w celach przerzutowych.

W jaki sposób korzystnie wynająć magazyny w Krakowie?

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na położenie magazynu oraz jego wyposażenie. Trzeba zwrócić uwagę co może zmniejszyć koszty eksploatacji i usprawnić rozwój przedsiębiorstwa. Koniecznie musimy znaleźć magazyn, który przystosowany jest do przetrzymywania elementów związanych z prowadzoną działalnością. Inną charakterystykę ma magazyn żywności, a inaczej przetrzymuje się stal.

Przy wyborze korzystnej lokalizacji dla magazynu, przedsiębiorstwa działające na skalę europejską czy globalną powinny rozważyć przestrzenie na przedmieściach większych miast lub w ich aglomeracjach. Dla firm zorientowanych bardziej lokalnie, lokalizacje bliżej centrum mogą być bardziej korzystne ze względu na łatwiejszy dostęp do odbiorców w danym regionie oraz bliskość centrum biznesowego.

Materiał zewnętrzny

Za co odpowiada logistyka e-commerce?

Redakcja readingmalopolska.pl

Nasi redaktorzy to zespół profesjonalistów z obszaru marketingu, biznesu oraz rozwoju osobistego, których celem jest dostarczanie najbardziej wartościowych i aktualnych informacji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są na czasie i refleksyjnie analizują aktualne trendy, wyzwania oraz możliwości w obszarach marketingu, biznesu i rozwoju osobistego. Jesteśmy tu, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do sukcesu i rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?