Tutaj jesteś

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu online? 

15 sierpnia 2022 Biznes Dlaczego warto skorzystać z faktoringu online

Czy wiesz, że wcale nie musisz czekać na pieniądze, aż Twój kontrahent opłaci fakturę? Jeśli sprzedasz taki dokument firmie faktoringowej, uzyskasz środki od razu! W terminie płatności kontrahent zapłaci już nie na Twoje konto, a właśnie faktorowi. Dzięki temu będziesz dysponować gotówką i rozwijać swój biznes w taki sposób, jaki przyniesie Ci największe zyski. To rozwiązanie chętnie wykorzystywane szczególnie przez te firmy, które wystawiają faktury z terminem płatności kilkanaście-kilkadziesiąt dni.

A czym jest faktoring online? To po prostu możliwość złożenia wniosku i wypełnienia wszystkich formalności przez internet. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Przeczytaj artykuł!

1. Oszczędzisz czas na wypełnianiu formalności

Faktoring online to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Zamiast ustawiać się w kolejce do okienka i wypełniać dziesiątki papierów podczas spotkania – po prostu sięgasz po telefon lub komputer i w kilka chwil wypełniasz wniosek. Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu np. na dojazd czy czekanie na miejscu. Możesz wykorzystać go na rozwój swojego biznesu. W końcu czas to pieniądz i każda minuta się liczy!

W przypadku faktoringu online formalności jest bardzo mało. W PragmaGO wchodzisz po prostu na stronę internetową i wypełniasz krótki formularz, który prowadzi Cię krok po kroku. Podajesz w nim dane swoje oraz kontrahentów i oczekiwany limit faktoringowy. Weryfikacja trwa jedynie 1-2 dni i nie wymaga od Ciebie podawania setek zaświadczeń. Pieniądze otrzymujesz ekspresowo, gdy Twój kontrahent zatwierdzi fakturę.

2. Zadbasz o płynność finansową i unikniesz zatorów płatniczych

Jeśli wystawiasz faktury z terminem płatności np. 30-60 dni, na pieniądze musisz czekać wiele dni. A w tym czasie masz przecież swoje wydatki, np. ZUS, wypłaty dla pracowników, zakup towarów… Do tego często dochodzą różne okazje rynkowe, np. konkretny towar w promocji lub zlecenie dla bardzo dużego klienta. 

Zamiast czekać na zamrożone środki i wstrzymywać rozwój firmy, wystarczy skorzystać z faktoringu. Wówczas gotówkę masz na koncie niemal od razu i możesz dysponować nią w dowolny sposób. W przeciwieństwie do kredytu nie są to pieniądze na konkretny cel.  Faktoring zapewnia Ci płynność finansową i uniknięcie zatorów. Możesz po prostu działać i rozwijać biznes.

3. Zwiększysz konkurencyjność swojego biznesu

Faktury z odroczonym terminem płatności to normalność w wielu biznesach, szczególnie transporcie czy produkcji. Im jednak termin spłaty jest dłuższy, tym większa konkurencyjność Twojej firmy na rynku. Kontrahenci szukają przecież takich partnerów, którzy gwarantują im jak najlepsze warunki i to właśnie z nimi chętniej podpisują umowy. Dzięki faktoringowi masz dostęp do środków bez względu na termin spłaty, dlatego to dla Ciebie idealne rozwiązanie – zapewnia płynność finansową i wyróżnienie na rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o faktoringu online? Sprawdź artykuł na stronie: https://pragmago.pl/porada/faktoring/

Za co odpowiada logistyka e-commerce?

Redakcja readingmalopolska.pl

Nasi redaktorzy to zespół profesjonalistów z obszaru marketingu, biznesu oraz rozwoju osobistego, których celem jest dostarczanie najbardziej wartościowych i aktualnych informacji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są na czasie i refleksyjnie analizują aktualne trendy, wyzwania oraz możliwości w obszarach marketingu, biznesu i rozwoju osobistego. Jesteśmy tu, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do sukcesu i rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?