Tutaj jesteś

Co przyda się w góry latem?

9 lipca 2022 Lifestyle góry latem


Wycieczki w góry to świetna opcja dla osób, które lubią spędzać czas na łonie natury, preferują aktywny wypoczynek. Wpływa korzystnie na sferę zarówno psychiczną, jaki fizyczną. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrze się przygotować na wyprawę w góry. Należy zabrać ze sobą kilka istotnych rzeczy. Duże znaczenie ma to, aby sprawdzić warunki pogodowe i dostosować do nich odpowiedni strój. W górach pogoda bywa bardzo kapryśna. Może świecić słońce i nagle nadejdą chmury, pojawi się silny wiatr i nawet wystąpią opady atmosferyczne. Trzeba wobec tego być przygotowanym na różne scenariusze. Nie może zabraknąć także czegoś do picia i jedzenia, aby ugasić pragnienie i dodać sobie energii.

Co zabrać w góry latem?

Nie trzeba mieć świetnej kondycji, aby móc spacerować po górach. Wystarczy wybrać najprostszy szlak, aby móc czerpać mnóstwo korzyści z pokonywania wzniesień. Najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie, zabranie ze sobą właściwego ekwipunku. W pierwszej kolejności należy wybrać trasę i zaplanować ją na mapie. Trzeba dobrze ocenić swoje możliwości, bez doświadczenia nie należy rzucać się od razu na głęboką wodę. Zbyt wymagająca trasa sprawia, że szybko pojawi się zmęczenie i zniechęcenie. Należy również sprawdzić pogodę i jeśli będzie niesprzyjająca, to trzeba przełożyć górską przygodę. Z większym wyprzedzeniem należy również zadbać o swoją formę fizyczną, aby podołać wyzwaniu. Chodzenie po górach nie jest łatwym zadaniem, szczególnie przy braku kondycji. Bardzo ważne będzie także za dbanie o właściwy ubiór. W góry zaleca się zakładanie wielu warstw, zawsze można coś ściągnąć. Lepsze to niż wychłodzenie organizmu. Zamiast zakładać grubą kurtkę, lepiej mieć na sobie kilka ciężkich warstw, dzięki czemu łatwiej dostosować ubiór do aktualnych warunków pogodowych. Nie sprawdzi się odzież bawełniana, która chłonie wilgoć i długo schnie.

O czym należy pamiętać podczas panowania górskiej wycieczki?

Bardzo ważne jest założenie odpowiednich butów w góry. Świetnie sprawdzi się obuwie z wyższą cholewką, która zapewni stabilizację stawom i ochronę przed urazami. Mile widziana będzie także wodoodporna membrana. Nie można na zapomnieć o wysokich i wygodnych skarpetkach. Wspaniale sprawdzi się także doczepienie raczków do butów. W góry świetnie nadają się spodnie trekkingowe z odpinanymi nogawkami, z klinem w kroku. Na górską wycieczkę trzeba też zabrać ze sobą krem z wysokim filtrem UV przeciw oparzeniom słonecznym. Potrzebna będzie bielizna termoaktywna, która szybko schnie i odprowadza wilgoć. Przyda się lekka bluza polarowa i dodatkowa bluza rozpinana. Poranki i wieczory mogą być bardzo chłodne, więc pomocne będą także rękawiczki i czapka. Zadbać należy również o kurtkę wodoodporną z oddychającej tkaniny lub pelerynę przeciwdeszczową. Do plecaka z pokrowcem przeciwdeszczowym należy spakować wysokoenergetyczny prowiant, termos z napojem, powerbank, worki foliowe do przechowywania śmieci, latarkę, apteczkę pierwszej pomocy. Mogą przydać się także kijki trekkingowe, karimata, śpiwór, ręcznik z mikrofibry, aparat fotograficzny.

Za co odpowiada logistyka e-commerce?

Redakcja readingmalopolska.pl

Nasi redaktorzy to zespół profesjonalistów z obszaru marketingu, biznesu oraz rozwoju osobistego, których celem jest dostarczanie najbardziej wartościowych i aktualnych informacji naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie specjalizacji, co pozwala nam tworzyć treści, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są na czasie i refleksyjnie analizują aktualne trendy, wyzwania oraz możliwości w obszarach marketingu, biznesu i rozwoju osobistego. Jesteśmy tu, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do sukcesu i rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?